موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

اپلای برای تحصیل در کانادا

اپلای برای تحصیل در کانادا

Apply to study in Canada

اکنون که تصمیم گرفتید تحصیل در کانادا برای شما مناسب است، پس باید از کجا شروع کنید؟ یک موسسه یا دانشگاه در کانادا انتخاب کنید مشخص کنید که دوست دارید چه چیزی و کجا مطالعه کنید.

بر روی لینک کلیک کنید تا با دانشگاه های برتر کانادا آشنا شوید. ما در این مقاله به چگونگی اپلای برای تحصیل در کانادا میپردازیم.

چگونگی اپلای برای تحصیل در کانادا

یک راه آسان برای دسترسی به آنها از طریق وب سایت دانشگاه های کانادا Universitystudy.ca است که از برنامه های تحصیلی دانشگاه ها مطلع خواهید شد.

شما باید تا آنجا که می توانید در مورد مؤسسات و دانشگاه هایی که در نظر دارید و جوامعی که در آنها هستند اطلاعات کسب کنید تا مطمئن شوید که بهترین انتخاب ممکن را دارید. با مقاماتی که با دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مورد علاقه شما سروکار دارند ارتباط داشته باشید و از آنها سؤال بپرسید و نترسید. 

اما در ابتدا باید مطمئن شوید که زمان زیادی برای درخواست و دریافت مجوز تحصیل به خود اختصاص داده اید . در ادامه با مراحل اپلای برای تحصیل در کانادا با ما همراه باشید.

شرایط اپلای برای تحصیل در کانادا

پس از اینکه دانشگاه های مورد نظر خود را شناسایی کردید، در وب سایت آنها از شرایط پذیرش و فرآیند درخواست مطلع شوید. قوانین درخواست در موسسات مختلف متفاوت است، اما شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • آیا شما واجد شرایط هستید؟

هر دانشگاه در کانادا شرایط ورودی خاص خود را دارد و شما را به صورت فردی ارزیابی می کند. با این حال، فارغ التحصیلی از دبیرستان و وضعیت علمی خوب معمولاً حداقل شرایط لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی است.

  • چه مدارکی لازم است؟

شما ممکن است نیاز به ارائه اسناد رسمی، مانند ریز نمرات از دبیرستان یا دانشگاه داشته باشید. ممکن است لازم باشد این اسناد ارزیابی و به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص مدرک، میتوانید با متخصصان ما مشورت کنید.

  • آیا شرایط زبان را دارید؟ 

دانشجویان بین المللی در کانادا، بسته به دانشگاهی که برای آن درخواست می کنند، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مهارت داشته باشند. بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان از شما می خواهند که حداقل نمره را در آزمون استاندارد زبان کسب کنید. 

دانشگاه های فرانسوی زبان معمولا متقاضیان را به صورت موردی ارزیابی می کنند. اگر مهارت های زبانی شما ناکافی است، تعداد زیادی برنامه کانادایی وجود دارد که می توانید قبل از درخواست برای دانشگاه در این کشور ثبت نام کنید که توسط دانشگاه ها، کالج ها و موسسات خصوصی ارائه می شود.

یکی از نکته های مثبت تحصیل در کانادا این است که در این کشور شما میتوانید یه دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی تحصیل کنید.

مراحل درخواست تحصیل در کانادا

درخواست برای اپلای در کانادا

فرآیندهای درخواست بسته به استان متفاوت است. در برخی از استان ها، دانشجویان می توانند از طریق یک سرویس درخواست مرکزی درخواست دهند. در سایر موارد، باید مستقیماً به دانشگاه درخواست دهید. همچنین ممکن است بخواهید برای بیش از یک برنامه یا دانشگاه درخواست دهید در صورتی که در انتخاب اول خود پذیرفته نشده اید.

مهلت های درخواست چقدر است؟ 

مهلت ها متفاوت است، اما به طور کلی، شما باید حداقل هشت تا دوازده ماه قبل درخواست دهید. نقاط ورودی معمولی برای دانشجویان بین المللی ترم های سپتامبر و ژانویه است. با این حال، بسیاری از دانشگاه‌ها روشی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در طول سال دارند.

اخذ مجوز تحصیل در کانادا

اخذ مجوز تحصیل

هنگامی که نامه پذیرش از یک دانشگاه کانادا را دریافت کردید، اگر قصد دارید شش ماه یا بیشتر در کانادا تحصیل کنید، باید برای مجوز تحصیل اقدام کنید. قبل از ورود به کانادا باید برای مجوز تحصیل اقدام کنید.
 
می توانید به صورت آنلاین درخواست دهید یا درخواست کاغذی را به دفتر ویزای کانادا که مسئول کشور شما است ارسال کنید. جزئیات مربوط به مجوزهای تحصیل برای دانشجویان بین المللی را می توانید از متخصصان ما پرس و جو کنید.

نکته مهم

برای دریافت مجوز تحصیل، باید ثابت کنید که پول کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند، و حمل و نقل برگشتی برای شما و اعضای خانواده که می آیند را دارید. 

در برخی موارد، شما همچنین نیاز به گذراندن یک معاینه پزشکی دارید که سلامت شما را ثابت کند. برای تحصیل در کانادا باید قانونمند باشید، سابقه کیفری نداشته باشید و خطری برای امنیت کانادا نباشید. ممکن است مجبور شوید گواهی پلیس ارائه دهید. 

همچنین باید به افسر ویزا ثابت کنید که دلیل اصلی شما برای آمدن به کانادا حضور در دانشگاه است و پس از پایان تحصیل، کانادا را ترک خواهید کرد.

هنگام کار در کانادا از سال 2014، دانشجویان بین المللی مجاز به کار در کانادا بدون مجوز کار هستند. آنها می توانند برای تعداد نامحدودی ساعت در محوطه دانشگاه کار کنند و اگر برنامه آنها حداقل شش ماه طول بکشد، می توانند تا 20 ساعت در هفته در حالی که دانشگاه در حال پیشرفت است در خارج از دانشگاه و در طول تعطیلات تحصیلی تمام وقت کار کنند.

کار و اخذ اقامت دائم کانادا بعد از دانشگاه

اخذ اقامت دائم کانادا

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWPP) به دانشجویان بین المللی که از یک برنامه حداقل هشت ماهه در یک دانشگاه کانادا فارغ التحصیل شده اند اجازه می دهد تا تجربه کاری در این کشور کسب کنند. این مجوز به دانشجویان این امکان را می دهد که برای مدت زمانی که دوره دانشگاه آنها طول کشیده است، حداکثر تا سه سال کار کنند. 

اگر معیارهای خاصی برآورده شود، همسر دانشجو ممکن است بتواند مجوز کار همسر باز را دریافت کند.

تجربه کانادایی به عنوان یک کارگر ماهر از طریق PGWPP به فارغ التحصیلان کمک می کند تا از طریق فرآیندی به نام Express Entry واجد شرایط اقامت دائم در کانادا شوند، سیستمی که اکثر مهاجران از طریق آن اقامت دائم در این کشور را دریافت می کنند. 

بر اساس قوانین جدیدی که در نوامبر 2016 معرفی شد، اخذ مدرک در کانادا نیز کسب اقامت دائم را آسان تر می کند. با داشتن اقامت دائم، بیشتر مزایای اجتماعی از جمله پوشش مراقبت های بهداشتی را که شهروندان کانادا دریافت می کنند، دریافت می کنید. ساکنان دائمی می توانند پس از چندین سال زندگی در کانادا برای شهروندی کانادا درخواست دهند.

مهاجرت تحصیلی آسان به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند. 

پیام بگذارید