موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک

یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت ترکیه سرمایه گذاری و یا خرید ملک در ترکیه است. در این مقاله ما به شما به روزترین اطلاعات و قوانین اقامت ترکیه با خرید ملک را در اختیارتان قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

اقامت ترکیه با خرید ملک

اقامت ترکیه با خرید ملک

طبق قوانین کشور ترکیه هر شهروند خارجی می تواند با خرید ملک در این کشور برای اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده در اختیار متقاضی باشد تمدید خواهد شد.

قوانین و شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

ابتدا باید به ترکیه سفر کرده و با مراجعه به املاک مختلف ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از خرید ملک و انتقال سند میتوانید از اداره مهاجرت ترکیه برای درخواست اقامت خود وقت ملاقات بگیرید.

پس از تعیین زمان ملاقات با مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز اقامت یک ساله خود را دریافت کنید. با اقامت در ترکیه شما میتوانید به خیلی امکانات نظیر کار و تحصیل در ترکیه دست پیدا کنید.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور میتواند با آگاهی تمام و با انجام تمام مراحل حقوقی از خرید ملک تا اقامت دائم شما در ترکیه همراه شما باشد.

حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت

سرمایه برای خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت

قیمت خانه در ترکیه به عوامل مختلفی از جمله شهر و محله انتخابی، بودن ملک در برج ها و پروژه های بزرگ و مجهز، قدمت ساختمان، امکانات ملک و … بستگی دارد.
به طور معمول قیمت ملک در ترکیه از برای خرید یک خانه معمولی و کوچک در ترکیه باید حداقل 250 هزار لیر به بالا را در نظر بگیرید که به پول ایران قیمت این خانه در ترکیه، چیزی حدود 800 تا 900 میلیون تومان خواهد بود.
اما تابعیت ترکیه با خرید ملک به گونه ای است که با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار آمریکا می توانید تابعیت ترکیه را دریافت کنید. البته تا 3 سال نباید ملک را برای فروش بگذارید.

طبق قانون جدید ترکیه برای ایرانیان در سال 2022، به افرادی که در برخی از مناطق استانبول خانه بخرند، اقامت ترکیه تعلق نمی گیرد مثلا خرید خانه در منطقه فاتح استانبول و محله اسن یورت ممنوع است و فقط دانشجویان می توانند برای اقامت در این منطقه اقدام کنند.

قوانین خرید ملک در ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

براساس اسن قانون ملک خریداری شده باید شش دانگ سند ملک به نام متقاضی و یا به صورت مشترک 3 دانگ، 3 دانگ به نام اعضای همان خانواده باشد و به موضوع دیگه ای اشاره نشده است

همچنین با خرید ملک در ترکیه می توانید برای خود، همسر و تمام فرزندانی که زیر 18 سال هستند اقامت ترکیه را دریافت کنید. همجنین شما میتوانید خانه خریداری شده را اجاره دهید.

افتتاح حساب در ترکیه برای خرید ملک

در واقع امکان خرید ملک در ترکیه بدون افتتاح حساب بانکی برای شما وجود دارد. به این ترتیب وجه پرداختی خرید ملک از حساب شما یا حساب وکیلتان به حساب مالک واریز می شود اما ارائه فیش بانکی حواله سند الزامی است.

تبدیل این اقامت به اقامت دائم در ترکیه

پس از خرید ملک، اقامت ترکیه را دریافت میکنید اما برای دریافت اقامت دائم و اخذ تابعیت ترکیه باید مراحل زیر گذرانده شود:
اگر اقامت شما به مدت پنج سال تکرار شود و هر سال حداقل 11 ماه در ترکیه بمانید، اقامت دائم ترکیه دریافت خواهید کرد. اگر 3 سال از دریافت اقامت دائم شما گذشته باشد و هر سال حداقل 11 ماه در ترکیه بمانید، می توانید تابعیت ترکیه دریافت کنید.

توجه توجه!

در یکسری از آگهی ها گفته می شود که با 500 میلیون، 300 میلیون یا حتی 100 میلیون می توانید در ترکیه صاحب خانه شوید. بدون شک افرادی که چنین ادعاهای بی اساس می کنند کلاهبردار و فقط به فکر خالی کردن جیب شما هستند. پس اگر قصد دریافت اقامت ترکیه به وسیله خرید ملک هستید باید اطلاعات کافی و درست در این زمینه داشته باشید. میتوانید روی ما حساب کنید.

برای خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه حداقل روی 1 میلیارد تومان باید حساب کنید.

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

روش های مختلف زندگی، شهر و محله زندگی، حمل و نقل و خیلی موارد دیگر روی هزینه زندگی هر فردی در ترکیه تاثیر میگذارد اما میانگین هزینه زندگی یک فرد در ترکیه حداقل 4 هزار لیر است اما این هزینه به چیزهای زیادی بستگی دارد.
عکس

دریافت اقامت ترکیه با اجاره خانه

اقامت در ترکیه با اجاره خانه نیز امکان پذیر است. پس از اجاره ملک، شما فقط امکان اقامت به مدت یک سال را دارید و قابل تمدید نیست. در این مدت میتوانید شما کار پیدا کرده و یا خانه خریداری کرده تا از طریق این روش ها اقامت دریافت کنید با اجاره خانه اقامت شما فقط به مدت یکسال است.

روش های دریافت اقامت ترکیه

ترکیه در حال حاضر میزبان بیشترین جمعیت مهاجر است. تعداد مهاجران و پناهندگان مقیم ترکیه در حال حاضر ۳.۹ میلیون نفر است که بیش از ۹۰ درصد آنها سوری هایی هستند که به دنبال درگیری های جاری در سوریه به ترکیه مهاجرت کرده اند. از سوی دیگر وجود بسیاری از دانشگاه های معتبر در ترکیه باعث شده است متقاضیان برای تحصیل با نرخ بالایی به ترکیه مهاجرت کنند.

بنابراین مهاجرت به ترکیه به روش های مختلف امکان پذیر است. تحصیل ، کار و سرمایه گذاری راه های مهاجرت به ترکیه است که طرفداران زیادی دارد. برای اطلاع از روش های مختلف مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه روی عکس زیر کلیک فرمایید.

مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرت به ترکیه

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالا می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست دریافت اقامت شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به ترکیه منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید