موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

آیلتس برای مهاجرت به کانادا

آیلتس برای مهاجرت به کانادا

IELTS for immigration to Canada
 

انگلیسی یکی از زبان های مورد تایید کانادا است. اغلی کانادایی ها انگلیسی صحبت می کنند. به همین دلیل آشنایی با این زبان برای مهاجرت به کانادا و اخذ اجازه اقامت ضروری است. در این مقاله ما به حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا در انواع مختلف مهاجرت میپردازیم.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

چه برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشد چه انواع دیگر ویزاهای کانادا باید مدرک زبان مورد تایید این کشور را دارا بایشیم.
گذراندن آیلتس برای مهاجرت به کانادا می تواند دلهره آور باشد، اما با اطلاعات و آمادگی مناسب، شما آماده خواهید بود تا بهترین نمره آیلتس ممکن را کسب کنید و شانس خود را برای مهاجرت به کانادا افزایش دهید.

مدرک آزمون آیلتس یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مدرک در حوزه ی شناخت مهارت زبان انگلیسی شما و همچنین مورد تایید کشور کانادا است.

در زیر، برخی از اطلاعات کلی در مورد محبوب ترین گواهینامه های زبان انگلیسی که به طور گسترده در کشور کانادا پذیرفته شده اند را مرور خواهیم کرد. این مقاله به شما کمک می کند ساختار و امتیاز آنها را بهتر درک کنید.

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس

آیلتس با توجه به برنامه های مختلف مهاجرت اقتصادی کانادا چگونه عمل می کند؟
نمره آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟ و چگونه می توانید بهترین نتایج آیلتس ممکن را به دست آورید و در نتیجه شانس خود را برای اقامت در کانادا در اولین فرصت افزایش دهید؟

در این مقاله به تمام سوالات بالا و همچنین دیگر سوالات شما پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  1. آیلتس یکی از چهار آزمون زبانی است که توسط دولت کانادا برای مقاصد مهاجرتی به رسمیت شناخته شده است. آزمون آیلتس تقریباً 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد و دارای 4 ماژول صحبت کردن، خواندن، نوشتن، شنیدن است.
  2. مهم است که بتوانید ماژول شنیداری را به درستی بشنوید. اگر به درستی نمی شنوید، دست خود را بالا ببرید و به ناظر اطلاع دهید. 10 دقیقه بعد از بخش شنیداری فرصت دارید تا پاسخنامه خود را پر کنید.
  3. ماژول نوشتاری الزامات خاصی برای طول کلمه دارد که باید رعایت شود.
  4. بخش دیگر صحبت کردن یا مکالمه با شخصی که برای این کار تعیین شده است انجام می شود. مهم است که هنگام صحبت کردن تا حد امکان واضح باشد. تماس چشمی و حفظ آرامش کمک خواهد کرد.
  5. نتایج آیلتس 13 روز پس از آزمون شما در دسترس خواهد بود و در فرم گزارش آزمون ثبت می شود. مراکز آزمون می‌توانند نسخه‌هایی از فرم گزارش آزمون شما را به صورت رایگان به حداکثر پنج سازمان شناسایی برای شما ارسال کنند.

اگر به دلیل ناتوانی یا شرایط دیگر، ترتیبات خاصی را درخواست کرده‌اید، در همان روز تنظیمات برای شما انجام می‌شود.

نمره آیلتس برای مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا

نمره آیلتس برای مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا

همه مهاجران بالقوه تحت اکسپرس اینتری باید توانایی خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی (یا امتیاز اضافی، هر دو) اثبات کنند. این شامل زبان مادری انگلیسی و فرانسوی است، مهم نیست که از کجا آمده اند.

  • نیروی کار ماهر فدرال (FSWC)

افراد واجد شرایط در نیروی کارماهر فدرال باید حداقل 67 امتیاز از 100 را کسب کنند. حداکثر 28 امتیاز برای توانایی زبان در دسترس است، به علاوه 5 امتیاز اضافی در صورت درخواست با همسر یا شریک زندگی مشترک که به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط است، در دسترس است.

  • کلاس تجارت ماهر فدرال (FSTC) : برای تاجران با تجربه مرتبط.
  • کلاس تجربه کانادایی (CEC) : برای افرادی که تجربه کاری مداوم یا اخیر در کانادا دارند.

جدول بالا با فرض واجد شرایط بودن فرد در دیگر برای برنامه(های) فهرست شده است. کسب نتایج آزمون آیلتس برابر یا بهتر از نتایج ذکر شده در بالا، اخذ ویزای اکسپرس اینتری را تضمین نمی کند.

نتایج آیلتس چه مدت اعتبار دارد؟

آیلتس برای مهاجرت به کانادا توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به مدت دو سال از تاریخ صدور نتایج معتبر می باشد.

هنگامی که نتایج آیلتس باطل می شود، داوطلب حذف می شود و واجد شرایط صدور ITA برای اقامت دائم نخواهد بود. بنابراین، داوطلبانی که ممکن است نتایج آنها باطل شود، پیشنهاد میشود قبل از اینکه این امکان به واقعیت تبدیل شود، در امتحان دیگری شرکت کنند.

برای اطلاع بیشتر از واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری و نحوه ی امتیاز دهی و تعیین امتیاز زبان شما برای این سیستم، میتوانید با متخصصان موسسه ما در ارتباط باشید. برای تعیین وقت مشاوره و بررسی شرایط و نوع درخواست شما، میتوانید از طریق شماره 09196371026 در واتس اپ با ما تماس حاصل فرمایید.

آیلتس برای تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ممکن است نیاز به ارائه مدرکی دال بر توانایی زبان انگلیسی خود داشته باشند تا بتوانند نامه پذیرش به کالج یا دانشگاه کانادا صادر کنند ویا مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنند. در چنین مواردی، آزمون آیلتس آکادمیک ممکن است یک گزینه باشد (توجه داشته باشید: آزمون آیلتس آکادمیک و آزمون آیلتس جنرال یکسان نیستند، دومی توسط IRCC برای اهداف مهاجرت به رسمیت شناخته می شود).

حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا

حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا

با توجه به جدول بالا حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در دانشگاه های کانادا ، نمره کل 6.5 است. و همچنین حداقل نمره برای تحصیل در کالج های کانادا نمره 5.5 ، در برخی کالج ها نمره 6 و در برخی دیگر نمره 6.5 است.

جدول کلی حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

جدول کلی حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

هرچه نمره آیلتس یا هر آزمون معتبر دیگر بالاتر باشد شانس قبولی شما بیشتر خواهد بود. البته عوامل اساسی و مهم دیگر برای مهاجرت به نه تنها کانادا بلکه کشور های دیگر هم عاملی تاثیر گذار است.

نمره آزمون فقط جهت قبولی شما برای اخذ ویزای مدنظرتان نیست بلکه شما باید توجه داشته باشید که قرار هست برای مدتی و با همیشه در کشور مقصد زندگی کنید پس باید زبان آن کشور را به حدی بلد باشید که بتوانید روابط عمومی خوبی با دیگر افراد داشته باشید.

وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کانادا منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

 

پیام بگذارید