موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت

آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت

“English language tests for immigration”

آزمون های مهارت زبان انگلیسی جزء ضروری برای پذیرش در دانشگاه های برتر، مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و کار در خارج از کشور است. داشتن نمره رضایت بخش در آزمون مهارت زبان و سایر توانایی ها می تواند شما را در مسیر خود به سمت آینده ای روشن تر و زندگی بهتر هدایت کند. این مقاله 6 تا از آزمون های معتبر زبان انگلیسی در سراسر جهان را مورد بحث قرار می دهد و نکات بسیار خوبی در مورد شرکت و کسب نمره بهتر در آن ها به شما ارائه می دهد.

آزمون های معتبر زبان انگلیسی برای مهاجرت

متقاضیان با شرکت در آزمون های معتبر زبان، مهارت های مختلف خود که شامل مهارت های گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن را ارزیابی کرده و سعی می کنند تا امتیاز قابل قبول را کسب کنند. از جمله معروف ترین آزمون های زبان بین المللی :

  • آزمون آیلتس IELTS
  • آزمون تافل TOEFL
  • آزمون GRE
  • آزمون GMAT
  • آزمون PTE
  • آزمون دولینگو Duolingo

آزمون آیلتس

آیلتس (International English Language Testing System) یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی انگلیسی زبان است. آیلتس محبوب ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و مهاجرت است. این آزمون شرکت کنندگان را در چهار مهارت مختلف ارزیابی می کند: گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن.

دو آزمون آیلتس وجود دارد که آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال آموزش است. هر کدام از آنها برای هدف خاصی است و شما باید با توجه به اهداف خود مورد مورد نیاز را انتخاب کنید. آنها هر دو امتحان را در یک مقیاس 9 نمره ای درجه بندی می کنند، به این معنی که برای هر بخش از 1 تا 9 نمره دریافت می کنید و میانگین این نمرات، نمره کلی آیلتس شما را تشکیل می دهد. جالب است که این نمره دلیلی برای قبولی یا رد شدن شما نیست، بلکه هر دانشگاه یا کارفرما نمرات را بر اساس انتظارات نمره مورد نظر خود ارزیابی می کند.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری آزمون، فرمت بخش های مختلف آزمون، نمرات قابل قبول و… بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

آزمون تافل TOEFL

تافل (Test of English as a Foreign Language) یکی از آزمون های مهارت زبان انگلیسی در سراسر جهان است. این آزمون برای افراد غیر انگلیسی زبانی در نظر گرفته شده است که قصد دارند دانشگاه های انگلیسی زبان خود را ادامه دهند یا در خارج از کشور کار کنند.

این آزمون دارای چهار بخش است و معمولاً در مجموع ۴.۵ ساعت طول می کشد. این چهار بخش عبارتند از: ریدینگ، بخش شنیداری، بخش صحبت کردن، رایتینگ که هر بخش دارای ۳۰ امتیاز است. سپس این نمرات بخش با هم جمع می شوند و امتیاز نهایی ۱۲۰ امتیاز است.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری آزمون، فرمت بخش های مختلف آزمون، نمرات قابل قبول و… بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

همه چیز درباره آزمون تافل

آزمون GRE

GRE (Graduate Record Examination) فقط یک آزمون زبان نیست بلکه بیشتر یک آزمون منطقی است. ربطی به آیلتس و تافل ندارد و نمی توانیم مستقیماً آن را جزو آزمون های مهارت زبان انگلیسی بدانیم.

دو نوع آزمون GRE وجود دارد، General و Subject. آزمون اصلی آزمون عمومی و آزمون موضوعی آزمون جانبی است. این آزمون از شش قسمت تشکیل شده است که در آن با سوالات کتبی شفاهی، کمی و تحلیلی روبرو خواهید شد.

GRE شما را در سه موضوع آزمایش می کند: استدلال کلامی، استدلال کمی، و ارزیابی نوشتاری تحلیلی (AWA). این تست بسیار وقت گیر است. در بیش از 4 ساعت، شما درگیر کل فرآیند آزمون از احراز هویت تا نظرسنجی و انتخاب دانشگاه برای گزارش نمره خواهید بود.

GRE به طور کلی دشوارتر از سایر آزمون های مشابه در نظر گرفته می شود. اما می توانید چند نکته و همچنین منابع عالی برای فتح GRE را در مقالات ما بیابید.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه برگزاری آزمون، فرمت بخش های مختلف آزمون، نمرات قابل قبول و… بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

همه چیز درباره آزمون GRE

آزمون GMAT

GRE هم مانند GMAT (Graduate Management Admission Test) یک آزمون زبان نیست، بلکه یک آزمون منطقی است و ما نمی‌توانیم آن را مستقیماً به عنوان یکی از آزمون‌ها یا آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی در نظر بگیریم. آنها آن را برای پیش‌بینی چگونگی طراحی آن طراحی کردند. دانش آموزان به صورت آکادمیک در برنامه های MBA عمل خواهند کرد.

دانشکده های کسب و کار فارغ التحصیل از نمرات آزمون GMAT برای تصمیم گیری در مورد پذیرش استفاده می کنند. GMAT دارای چهار بخش است، از جمله ارزیابی نوشتاری تحلیلی، استدلال یکپارچه، استدلال کمی و استدلال کلامی.

آزمون GMAT

بخش‌های استدلال کمّی و شفاهی آزمون GMAT هر کدام با سؤالی از درجه سختی متوسط شروع می‌شوند. به گفته کارشناسان، سختی سوالات به طور مداوم بسته به دقت دانش آموز متفاوت است. بنابراین، اگر آزمون‌دهنده سؤالی را درست دریافت کند، معمولاً یک مشکل چالش‌ برانگیزتر در مرحله بعدی ظاهر می‌شود. با این حال، اگر نتوانید به سوالی به درستی پاسخ دهید، سوال بعدی ساده تر خواهد بود.

در پایان امتحان، رایانه بر اساس اینکه آیا آزمون‌دهنده می‌تواند به سؤالات سخت پاسخ دهد یا خیر، امتیازی را محاسبه می‌کند. این GMAT سازگار با کامپیوتر نامیده می شود. نمره بین 200 تا 800 در یک مقیاس 10 امتیازی است و با ترکیبی از نمرات در بخش‌های کلامی و کمی آزمون تعیین می‌شود. معتبرترین دانشکده‌های بازرگانی سعی می‌کنند بر اساس عملکرد داوطلب از نمره، که یکی از امتیازات است، باشد.

آزمون PTE

آزمون PTE (Pearson Test of English Academic) یک آزمون استاندارد برای ارزیابی مهارت انگلیسی داوطلبانی است که می خواهند در خارج از کشور در یک کشور انگلیسی صحبت کنند یا در خارج از کشور کار کنند. برای تکمیل آزمون PTE و کسب نمره، باید در مرکز آزمون پیرسون شرکت کنید. در این مراکز از کامپیوتر و هدست برای گوش دادن، خواندن و پاسخ به سوالات استفاده خواهید کرد.

آزمون PTE

در طول جلسه آزمون PTE، سه بخش اصلی وجود دارد: گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن. گزارش نمره آکادمیک PTE شامل نمره کل، نمرات مهارت های ارتباطی و امتیازات مهارت های فعال می شود. PTE، مانند آیلتس، یک آزمون آکادمیک ارائه می دهد، اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. تفاوت اصلی این است که آیلتس بین یک آزمون کاغذی یا یک آزمون کامپیوتری انتخاب را ارائه می دهد، اما آزمون PTE تماماً مبتنی بر رایانه است و توسط یک ماشین مشخص می شود.

بخش اسپیکینگ آیلتس یک گفتگوی رو در رو با ممتحن است، اما شما در آزمون PTE با کامپیوتر صحبت می کنید. نمره کل نشان دهنده توانایی شما در زبان انگلیسی است. این امتیاز بر اساس عملکرد کلی شما در تمام موارد در امتحان است. محدوده امتیاز کلی بین 10 تا 90 امتیاز است.

آزمون دولینگو Duolingo

آزمون انگلیسی Duolingo (DET) یکی از جدیدترین آزمون های مهارت زبان انگلیسی در سراسر جهان است که می توانید در رایانه خود شرکت کنید. هر چهار مهارت زبان از جمله گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن را آزمایش می کند.

همه‌گیری کووید-19 مراکز آزمون را در بسیاری از کشورها تعطیل کرد و آزمون‌های مهمی از جمله تافل و آیلتس انجام نشد. Duolingo یک آزمون در خانه است و بنابراین بسیاری از دانشگاه ها شروع به پذیرش نمرات آن به عنوان معیاری برای سنجش مهارت انگلیسی متقاضیان کردند.

آزمون دولینگو Duolingo

آزمون انگلیسی Duolingo در قالب های جدیدی است که ممکن است برای شما عجیب باشد. این تست ها شامل گوش دادن به کلمات یا جملات گفتاری، انتخاب واقعی، مرور کلمات یا جملات نوشته شده، تعیین واقعی، تکمیل حروف از دست رفته از کلمات در یک متن و غیره است.

آزمون Duolingo برای انگلیسی در درجه اول یک امتحان کامپیوتری است. با این حال، برای اطمینان از اینکه کاندیداها از قوانین پیروی می کنند، Duolingo از پروکتورها استفاده می کند. این ناظران ویدیوی آزمایشی شما را مشاهده می کنند. هر تجربه در جلسه آزمون Duolingo ثبت می شود.

حرف آخر

این مقاله شامل 6 آزمون برتر و معتبر مهارت زبان انگلیسی، از جمله آزمون‌های آیلتس، تافل، GRE، GMAT، PTE و Duolingo بود. اینها بخش مهمی از فرآیند مهاجرت، پذیرش و کار در خارج از کشور در کشورهای انگلیسی زبان هستند.

آیلتس و تافل دو آزمون معتبر در سراسر جهان هستند. GRE و GMAT فقط آزمون های زبان نیستند، بلکه گرامر و درک مطلب شما را برای بررسی توانایی های کمی و استدلال شما آزمایش می کنند.

همچنین در مورد PTE و Duolingo به عنوان دو آزمون استاندارد جدیدتر برای مهارت و تسلط به زبان انگلیسی صحبت کردیم. اگر به جزئیات بیشتری در مورد هر آزمون نیاز دارید، پیوند ارائه شده در بخش آن آزمون را بررسی کنید.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید