موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

همه چیز درباره آزمون تافل

همه چیز درباره آزمون تافل

“Everything about TOEFL”

اگر به تحصیل و کار در یک کشور انگلیسی زبان فکر می کنید، ممکن است درباره آزمونی به نام «TOEFL» شنیده باشید. اما آزمون تافل دقیقا چیست و چه چیزهایی  است که باید در مورد آن بدانید؟

اگر در مورد تافل سؤالی دارید، به جای درستی آمده اید. این مقاله شما را در مورد اینکه تافل چیست، چگونه کار می کند، اینکه آیا نیاز به شرکت در آن دارید یا خیر و چگونه برای آن آماده شوید، آشنا می کند. با ما همراه باشید.

آزمون تافل TOEFL

همه چیز درباره آزمون تافل

تافل (Test of English as a Foreign Language) یک آزمون استاندارد است که تسلط شرکت‌کننده به زبان انگلیسی را می‌سنجد. نمرات تافل عمدتاً توسط دانشگاه ها به عنوان بخشی از فرآیند پذیرش استفاده می شود. به طور معمول، کسانی که در تافل شرکت می کنند، می خواهند در خارج از کشور در دانشگاه شرکت کنند.

هرکسی که برای اهداف آکادمیک نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشد، می تواند در تافل شرکت کند و مورد سنجش قرار گیرد. متن های ریدینگ در تافل از زبان رسمی، آکادمیک و واژگان سطح بالا به جای انگلیسی معمولی یا مکالمه استفاده می کنند.

چرا در آزمون تافل شرکت کنیم؟

زبان آکادمیک اغلب متراکم و رسمی است، بنابراین حتی افرادی که سال‌ها انگلیسی خوانده‌اند نیز می‌توانند در یک محیط دانشگاهی انگلیسی مشکل داشته باشند. قبل از اینکه یک دانشگاه، شما را در یک برنامه آکادمیک بپذیرد، هیئت پذیرش می‌خواهد بداند که شما می‌توانید بار دوره یک برنامه مبتنی بر زبان انگلیسی را تحمل کنید یا خیر. آنها از نمره تافل شما به عنوان معیار استاندارد شده برای مهارت‌های انگلیسی شما استفاده می‌کنند.

تافل در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین آزمون های ارزیابی زبان انگلیسی است.

ساختار آزمون تافل

این آزمون دارای چهار بخش است و معمولاً در مجموع 4.5 ساعت طول می کشد. این چهار بخش عبارتند از: ریدینگ، بخش شنیداری، بخش صحبت کردن، رایتینگ که هر بخش دارای 30 امتیاز است. سپس این نمرات بخش با هم جمع می شوند و امتیاز نهایی 120 امتیاز است.

بخش ریدینگ آزمون تافل (TOEFL Reading test)

بخش ریدینگ آزمون تافل

بخش ریدینگ تافل کاملاً چند گزینه ای است. هر بخش خواندن دارای سه یا چهار متن نوشته شده با 12 تا 14 سؤال برای هر قطعه است. معمولاً، تست‌هایی که دارای سه متن کتبی هستند، در هر مقطع دارای سؤالات بیشتری نسبت به تست‌هایی با چهار متن کتبی هستند.

آزمون‌های ریدینگ می‌تواند در هر موضوعات مختلف دانشگاهی، از جمله علوم، تاریخ، یا ادبیات باشد.

بخش شنیداری آزمون تافل (TOEFL Listening test)

بخش شنیداری آزمون تافل

بخش شنیداری تافل نیز کاملاً چند گزینه ای است. هر بخش شنیداری شامل چهار تا شش سخنرانی با شش سؤال و دو یا سه مکالمه با پنج سؤال است.

بخش اسپیکینگ آزمون تافل (TOEFL Speaking test)

بخش اسپیکینگ آزمون تافل

بخش اسپیکینگ تافل کمی پیچیده تر از بخش ریدینگ یا شنیدن است. اما، خوشبختانه، هر بخش صحبت همیشه از یک الگو پیروی می کند، بنابراین می توانید خود را برای آن آماده کنید.

در بخش صحبت کردن، شش قسمت دستور صحبت دریافت خواهید کرد. دو کار اول مستقل هستند و از شما می خواهند درباره افکار و تجربیات خود صحبت کنید. چهار کار پایانی وظایف یکپارچه خواهند بود، که در آن شما باید بر اساس یک مکالمه یا تکه متن به سوالات پاسخ دهید. بیایید تک تک وظایف صحبت کردن را تجزیه کنیم:

  • قسمت 1 درباره علایق یا افکار شما در مورد یک موضوع خاص سؤال می کند.
  • قسمت 2 از شما می‌خواهد نظر خود را بگویید و بین دو گزینه داده شده یکی را انتخاب کنید.
  • قسمت 3 از شما می خواهد که یک متن کوتاه را بخوانید و سپس به گفتگوی بین دو سخنران که در مورد یک موضوع بحث می کنند گوش دهید (معمولاً آنها در مورد قسمت هایی از مقاله موافق یا مخالف هستند). سپس نظرات گوینده را خلاصه می‌کنید و آن را با متن مقایسه می‌کنید.
  • قسمت 4 دو سخنرانی در مورد یک موضوع به شما می دهد. یکی گفتاری و دیگری کتبی. سپس اطلاعات هر سخنرانی را خلاصه می‌کنید و یا به سؤال خاصی پاسخ می‌دهید.
  • قسمت 5 از شما می‌خواهد به مکالمه بین دو نفر گوش دهید که در حال بحث درباره یک مشکل با دو راه‌حل ممکن هستند. سپس محتوا را خلاصه می‌کنید و نظر خود را بیان می‌کنید (متن برای خواندن وجود ندارد). 
  • قسمت 6 از شما می خواهد که به یک مونولوگ گوش دهید و سپس به یک سوال خاص تر در مورد اطلاعات (متن برای خواندن) خلاصه کنید یا به آن پاسخ دهید.

توجه داشته باشید که قسمت 5 اغلب دشوارترین کار گوش دادن است زیرا باید در مورد سه چیز بحث کنید: آنچه دانشجو گفت، راه حل های پیشنهادی دانشجو برای یک مشکل، و راه حلی که ترجیح می دهید و چرا.

بخش رایتینگ آزمون تافل (TOEFL Writing test)

بخش رایتینگ آزمون تافل

بخش رایتینگ تافل شامل دو قسمت است:

قسمت 1 برای این بخش، هم باید یک قطعه کوتاه بخوانید و هم به یک سخنرانی گوش دهید. سپس به بحث پاسخ می دهید یا خلاصه می کنید. ( 20 دقیقه)

قسمت 2 معمولاً از شما خواسته می‌شود که بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید و دلایل و مثال‌هایی را ارائه دهید که چرا روشی را انتخاب کرده‌اید. به عنوان مثال، “آیا موافق یا مخالف این هستید که اکثر والدین بیش از حد فرزندان خود را کنترل می کنند؟” یا «آیا معتقدید که مردم ذاتاً «خوب» یا «بد» هستند؟ (30 دقیقه)

از آزمون تافل هرگز نترسید! هرچه بیشتر تمرین کنید، به مرور زمان آسان‌تر خواهد شد.

6 نکته برای عملکرد خوب در تافل

6 نکته برای عملکرد خوب در تافل

اکنون که می‌دانید تافل برای چه مواردی استفاده می‌شود و چه چیزی را آزمایش می‌کند، ما استراتژی‌هایی را برای خوب انجام دادن پوشش خواهیم داد. حتی اگر مهارت های انگلیسی شما بسیار بالاتر از حد متوسط باشد، ایده خوبی است که چند نکته و استراتژی را در مطالعه و آزمون خود بگنجانید. به این ترتیب می‌توانید در روز آزمون تافل بهترین عملکرد را داشته باشید. بنابراین ا ما همراه باشید تا چند نکته تافل را مرور کنیم:

# 1 تعیین کنید که آیا حتی نیاز به شرکت در تافل دارید یا خیر
نمرات تافل شما برای دو سال معتبر است. بنابراین اگر در حال حاضر درباره برنامه‌های تحصیلی آینده خود تصمیم ندارید بهتر است ابتدا تصمیم خود را برای آینده تحصیلی خود بگیرید سپس در آزمون تافل شرکت کنید. در این زمان شما میتوانید مهارت های زبان خود را تقویت کنید.

برخی از دانشگاه ها به تافل نیاز دارند، برخی دیگر به آزمون های دیگر نیاز دارند، و برخی دیگر هم در صورت داشتن معیارهای دیگر، از این شرط چشم پوشی می کنند. همیشه و همیشه قبل از درخواست، بررسی کنید که آیا به آزمون تافل نیاز است یا خیر.

#2 قبل از تافل برخی از موضوعات صحبت کردن و نوشتن را مطرح کنید
وقتی از شما خواسته می شود در مورد خودتان صحبت کنید، باید آمادگی لازم داشته باشید. متأسفانه، از شما خواسته می‌شود که در طول آزمون چندین بار درباره خودتان صحبت کنید و بنویسید پس باید در این زمینه هم تمرین زیاد داشته باشید هم مهارت.

قبل از روز امتحان، فهرستی از واژگان لازم برای صحبت کردن در مورد آنها را دارید تهیه کنید.به این ترتیب، می توانید با رفتن به آزمون احساس آرامش و آمادگی بیشتری کنید. شما حتی نیازی به گفتن حقیقت در این بخش ندارید. مسئولان آزمون فقط می‌خواهند ببینند که آیا می‌توانید به صورت واضح صحبت کنید یا خیر. بنابراین با خیال راحت پاسخ‌های خود را بسازید.

برای آماده‌سازی بیشتر، حتی می‌توانید عبارات الگو را ایجاد کنید که بتوانید با موضوعات مختلف مطابقت دهید. حتی آماده‌سازی‌های کوچک و عبارات از قبل آماده شده کوچک، می‌توانند به شما اعتماد به نفس بیشتری برای آزمون دهند.

مراقب باشید که در مورد الگوهای خود زیاده روی نکنید. مسئولان آزمون می خواهد ببیند گفتار شما چقدر روان است و تلاش برای تطبیق چندین جمله از پیش آماده شده با یک موضوع، ناخوشایند به نظر می رسد.

#3 در طول آزمون تافل یادداشت بردارید
برخی از کلمات یا عبارات کلیدی را که در بخش صحبت می شنوید یادداشت کنید و زیر کلمات و عبارات مهم در یک قطعه متن در بخش خواندن خط بکشید. یادداشت‌برداری و علامت‌گذاری مانند این‌ها همچنین به شما کمک می‌کند وقتی زمان پاسخ دادن به درخواست‌ها می‌رسد، ذهنتان خالی نشود.

#4 انگلیسی را بیشتر در زندگی روزمره خود بگنجانید
هر چقدر هم که در زندگی روزمره خود از انگلیسی استفاده می کنید و مطالعه می کنید، ببینید آیا می توانید به راحتی آن را دو برابر کنید. اگر در زندگی روزمره خود زیاد از انگلیسی استفاده نمی کنید، آن را ذره ذره در برنامه روزانه خود وارد کنید. نمایش های تلویزیونی و فیلم ها و ویدیوهای یوتیوب را به زبان انگلیسی تماشا کنید.

مقالات خبری، مجلات، کتاب ها، کتاب های درسی یا وبلاگ ها را به زبان انگلیسی بخوانید. ببینید آیا می توانید فردی را پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کردن به زبان انگلیسی را تمرین کنید.

#5 صحبت کردن و نوشتن انگلیسی را در محیطی پرت کننده تمرین کنید
شما به احتمال زیاد در آزمون تافل IBT شرکت خواهید کرد، به این معنی که باید در همان اتاقی که سایر افرادی که در تافل شرکت می کنند، شرکت کنید. در طول آزمون، چندین نفر در اطراف شما به طور همزمان صحبت خواهند کرد. این می‌تواند برخی از افراد را عصبی کند یا احساس کنند نمی‌توانند به یاد داشته باشند چه چیزی بگویند.

حتی اگر در حالی که بخش‌های گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را انتخاب می‌کنید، از هدست استفاده می‌کنید، احتمالاً همچنان صحبت دیگران را خواهید شنید. برای تقلید از این نوع محیط های حواس پرتی، صحبت کردن انگلیسی را با یک دوست در یک مکان شلوغ تمرین کنید. از رستوران گرفته تا مهمانی و هر رویداد دیگری که افراد زیادی در آن جمع شده‌اند و صحبت می‌کنند، باید به شما در بازسازی محیط آزمایشی کمک کند.

#6 صحبت کردن و نوشتن را با تایمر تمرین کنید
45 تا 60 ثانیه برای صحبت کردن یا 20 دقیقه برای نوشتن یک مقاله ممکن است طولانی به نظر برسد، اما تعجب خواهید کرد. همانطور که به سؤالات پاسخ می دهید، ممکن است متوجه شوید که تناسب با همه چیزهایی که می خواهید بگویید دشوار است.

برای تمرین در بخش اسپیکینگ، چند سوال قدیمی صحبت کردن و نوشتن تافل را جستجو کنید. در حالی که دستورالعمل‌های زمان‌بندی زمان آماده‌سازی و زمان صحبت کردن، نوشتن را کاملاً دنبال می‌کنید، به درخواست پاسخ دهید. این به شما کمک می‌کند تا به آماده‌سازی و پاسخ دادن به سؤالات در بازه زمانی مناسب عادت کنید.

همیشه اسپیکینگ و نوشتاری را با زمان بندی مناسب تست تمرین کنید تا بتوانید پاسخ ها و استراتژی های زمان بندی خود را کامل کنید.

مقایسه آزمون تافل با آیلتس

آیلتس و تافل دو آزمون پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌هایی هستند که برای اثبات مهارت انگلیسی شما استفاده می‌شوند. همانطور که گفته شد، تست ها بسیار متفاوت هستند. برای شروع، آزمون آیلتس عمدتا در بریتانیا، استرالیا و کانادا استفاده می شود. از طرف دیگر، تافل عمدتاً در ایالات متحده استفاده می شود.

آزمون تافل بیش از یک ساعت بیشتر از آزمون آیلتس است و از ۴ ساعت به ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه آیلتس می رسد. فقط یک فرمت آزمون تافل وجود دارد، انگلیسی آکادمیک. اما در آزمون آیلتس دو نسخه آکادمیک و جنرال دارد.

در آزمون تافل بخش اسپیکینگ از طریق ضبط انجام می شود. در آزمون آیلتس، شما با یک متخصص رو در رو خواهید بود. در نهایت، آزمونی که انجام می دهید بستگی به این دارد که چه کاری باید انجام دهید و کجا باید آن را انجام دهید.

اگر برای تحصیل یا کار در ایالات متحده درخواست می دهید، احتمالاً تافل را می گذرانید. اگر کاری را در انگلستان، استرالیا یا کانادا انجام می دهید، احتمالاً در آزمون آیلتس شرکت خواهید کرد.

6 نکته برای عملکرد خوب در تافل

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید