موسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پورموسسه حقوقی دکتر مهدی براتعلی پور

همه چیز درباره آزمون انگلیسی Duolingo

همه چیز درباره آزمون انگلیسی Duolingo

“ Everything about Duolingo test”

آزمون انگلیسی Duolingo یک آزمون مهارت زبان انگلیسی است که می توانید خودتان در آن شرکت کنید. آزمون انگلیسی Duolingo چیزی شبیه یک تازه وارد در صحنه ارزیابی زبان انگلیسی است. اما با پذیرش رو به رشد آن از دانشگاه های برتر در سراسر جهان انگلیسی زبان، به یک انتخاب محبوب (و کم هزینه تر) برای دانشجویان بین المللی آینده تبدیل شده است. در ادامه اطلاعات کاملی از چگونگی برگزاری آزمون انگلیسی Duolingo و نمره های قابل قبول برای انواع روش های مهاجرت صحبت خواهیم کرد.

آزمون انگلیسی Duolingo

همه چیز درباره آزمون انگلیسی Duolingo

این آزمون در سال 2016 معرفی شد. چیزی که آزمون انگلیسی Duolingo را متمایز می‌کند این است که داوطلبان می‌توانند آن را از خانه‌های خود و رایانه‌هایشان امتحان کنند. هر چهار مهارت اصلی زبان (خواندن، شنیداری، صحبت کردن و نوشتاری) درست مانند آزمون‌های تافل، آیلتس یا PTE آزمایش می‌شوند.

عامل متمایز دیگر آزمون Duolingo این است که هیچ سؤالی در آزمون تنظیم نشده است، در عوض آنها بصورت تطبیقی هستند. این بدان معنی است که دشواری سؤال بعدی همیشه به کیفیت آخرین پاسخ شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، پاسخ صحیح، سؤال بعدی دشوارتری را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر، اگر اشتباه پاسخ دهید، سؤال بعدی آسان تر می شود. دلیل این کار این است که به سنجش بهتر “سطح” شما کمک می کند. بنابراین، امتحان فقط یک ساعت طول می کشد تا بر خلاف آزمایشات +3 ساعت تافل، PTE یا آیلتس!

خب، اکنون که دید کلی خوبی از آزمون انگلیسی Duolingo دارید، بیایید این آزمون را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم. در این راهنمای جامع، همه آنچه را که باید در مورد امتحان بدانید را به شما خواهیم گفت.

نگاه کلی آزمون انگلیسی Duolingo

نگاه کلی آزمون انگلیسی Duolingo

چه کسی می تواند در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کند؟

آزمون انگلیسی Duolingo برای همه آزاد است. با این حال، افراد زیر 13 سال نیاز به اجازه والدین یا قیم دارند. شرکت کنندگان در آزمون برای شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo نیازی به ارائه سوابق تحصیلی یا مدرک تحصیلی ندارند.

شرکت کنندگان باید توجه داشته باشند که اگر در آزمون انگلیسی Duolingo به عنوان بخشی از درخواست پذیرش شرکت می کنند، باید اطمینان حاصل کنند که این آزمون توسط کالج انتخابی آنها در خارج از کشور پذیرفته شده است.

فرمت آزمون انگلیسی Duolingo

برنامه درسی و الگوی امتحانی آزمون انگلیسی Duolingo از چهار بخش تشکیل شده است:

خواندن، شنیداری، صحبت کردن و نوشتاری آزمون Duolingo می تواند دو بار در ماه توسط دانش آموزان تکرار شود. عملکرد دانش آموز را با استفاده از داوران انسانی و روش های نمره دهی خودکار ارزیابی می کند. از نظر قالب آزمون، این واقعیت که بخش اول آزمون تطبیقی است، پیش بینی ساختار دقیق را دشوار می کند. با این حال، از جمله سبک سوالات و وظایف در قالب آزمون انگلیسی Duolingo موارد زیر است:

 • گوش دادن به کلمات و عبارات گفتاری برای تعیین پاسخ درست یا نادرست.
 • بررسی کلمات نوشته شده و انتخاب کلمات “واقعی”.
 • پر کردن حروف از دست رفته در یک متن.
 • توصیف شفاهی یک تصویر.
 • جملات خود ضبط شده پاسخ شفاهی به سوالات.
 • پاسخ به سوال کتبی (نمونه نوشتاری حداکثر 500 کلمه است).
  نوشتن آنچه می شنوید.
 • مصاحبه ویدیویی، که در آن شما با یک داور به مدت 1-3 دقیقه در مورد یکی از دو موضوع داده شده صحبت می کنید. (انتخاب کدام یک با شماست)

نمرات آزمون انگلیسی Duolingo

بلافاصله پس از اتمام امتحان، نمره ای در مقیاس 10 تا 160 دریافت می کنید. این یک نمره کلی است نه بخش به بخش. امتیاز Duolingo شامل نمرات فرعی برای :

 • مکالمه:توانایی نامزد در گوش دادن و صحبت کردن را آزمایش می کند.
 • درک مطلب: در اینجا، مهارت خواندن و شنیدن داوطلبان ارزیابی می شود.
 • تولید: مهارت های نوشتاری و گفتاری داوطلب در اینجا ارزیابی می شود.
 • سواد: میزان خواندن و نوشتن داوطلب را اندازه می گیرد.

برای مرجع، شایان ذکر است که نمره در بازه 95-100 معادل باند آیلتس 6 است، 105-110 حدود باند آیلتس 6.5 است، در حالی که 115 و بالاتر تقریباً برابر با باند آیلتس 7 است.

نمرات آزمون انگلیسی Duolingo

نمرات Duolingo با چارچوب مرجع مشترک اروپایی، یک معیار بین المللی برای توانایی زبان مرتبط است.

A1 و A2
بر اساس سطح CEFR A1/A2، داوطلب درک ابتدایی از کلمات و عبارات انگلیسی دارد. داوطلب می تواند در موقعیت های مشابه خود را درک کرده و ابراز کند.

B1
در نتیجه سطح B1، کاندیداها می توانند مهمترین جنبه های نوشتار یا گفتار مشخص را در مورد موضوعات معمولی درک کنند.

B2
دارندگان رتبه B2 می توانند در مورد موضوعات مختلف، چه آشنا و چه ناآشنا، ارتباط برقرار کنند. داوطلب با اصول نگارش عینی و انتزاعی آشنایی دارد. این گروه از نامزدها می توانند با کارشناسان ارتباط برقرار کنند.

C1 و C2
داوطلبان سطح C1/C2 قادر به درک طیف گسترده ای از زبان های گفتاری و نوشتاری انتقادی، از جمله برخی سناریوهای تخصصی استفاده از زبان انگلیسی هستند. این متقاضیان درک محکمی از زبان مجازی، اصطلاحی، عملی و ضمنی دارند. آنها می توانند به طور موثر و کارآمد در محیط های مختلف مانند تحصیلی، اجتماعی و حرفه ای ارتباط برقرار کنند.

آزمون انگلیسی Duolingo را کجا شرکت کنم؟

می توانید در هر زمان و از هر مکان و در هر روز به صورت آنلاین در آزمون شرکت کنید. این آزمون نیازی به بازدید داوطلبان از محل برگزاری آزمون ندارد. با داشتن تجهیزات مناسب مانند کامپیوتر، اتصال به اینترنت و غیره، داوطلبان می توانند از آسایش خانه خود در آزمون شرکت کنند. به همین دلیل، Duolingo تضمین می‌کند که نامزدها محدودیت‌های سخت‌گیری را رعایت می‌کنند. در طول آزمون، داوطلبان باید در اتاق تنها باشند و هیچ کس نباید با آنها صحبت کند.

ثبت نام آزمون انگلیسی Duolingo

ثبت نام در آزمون انگلیسی Duolingo آسان است. در اینجا یک راهنمای گام به گام سریع آمده شده است:

 1. در وب سایت آزمون انگلیسی Duolingo، با ارائه سن، آدرس ایمیل و رمز عبور خود، یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 2. پس از آن، روی “بعدی” کلیک کنید. وقتی از شما پرسیده شد: “علائق شما چیست؟” از میان گزینه های ارائه شده انتخاب کنید.
 3. سپس برای ادامه روی “ایجاد حساب کاربری” کلیک کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، آن را خریداری کرده و هزینه آن را پرداخت کنید.
 4. از تاریخ خرید 90 روز فرصت دارید تا در آزمون شرکت کنید.

چگونه برای آزمون انگلیسی Duolingo آماده شویم؟

با یک تست نمونه شروع کنید. راستش را بخواهید، بهترین راه برای عادت کردن و آماده شدن برای آزمون انگلیسی Duolingo این است که یکی از تست های نمونه آنها را امتحان کنید. می‌توانید این کارها را هر چند بار که می‌خواهید انجام دهید، و در حدود 8 دقیقه کوتاه‌تر از چیز واقعی هستند، اما این یک راه عالی برای درک چیز واقعی است. همچنین یک امتیاز تخمینی به شما می دهد تا بتوانید پیشرفت خود را بسنجید!

چگونه می توانید نمونه تست های Duolingo English Test را پیدا کنید؟

ساده، وقتی حساب خود را ایجاد کردید، می توانید در سایت Duolingo به آن دسترسی داشته باشید.(به بالا مراجعه کنید) خارج از انجام تست نمونه، مقاله ما را برای آمادگی برای آزمون انگلیسی Duolingo بخوانید!

پروتکل ها، قوانین و مقررات در روز آزمون انگلیسی Duolingo

همانطور که می‌دانید، می‌توانید در هر زمان که دوست دارید، در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کنید. هیچ رزرو یا سفر به مرکز تست لازم نیست! آزمون انگلیسی Duolingo شامل یک مصاحبه ویدیویی و یک بخش نوشتن است. دو موضوع سوال برای هر مصاحبه ویدئویی و نمونه نوشتاری موجود است. پس از آن یک تا سه دقیقه صحبت و پنج دقیقه نوشتن انجام می شود.

یک تایمر وجود دارد که پیشرفت شما را برای شما پیگیری می کند. اگر گیر کرده اید، نفس عمیق بکشید، استراحت کنید و به هر سوالی که می توانید پاسخ دهید. پاسخ های خود را قبل از به اشتراک گذاشتن با موسسات بررسی کنید، تا بتوانید از صحت آنها مطمئن شوید. اگر از نتایج خود راضی نیستید می توانید مجدداً در آزمون شرکت کنید.

همه چیز خیلی ساده است، درست است؟ با این حال، مواردی وجود دارد که باید قبل از شرکت در آزمون از آنها آگاه باشید و آماده باشید:

 • کارت شناسایی عکس دار صادر شده توسط دولت (گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا شناسه دولتی)
 • منطقه ای آرام با نور مناسب.
 • یک دوره بدون وقفه بیش از یک ساعت.
 • کامپیوتری با وب‌کم جلوی داخلی، بلندگوها و میکروفون (هیچ هدفون برای جلوگیری از تقلب مجاز نیست).
 • یک اتصال اینترنتی قوی و یک مرورگر که با تست کار می کند.

قوانین و مقررات آزمون انگلیسی Duolingo

شما در آزمون شرکت خواهید کرد و سپس یک ممتحن ویدیوی آزمایشی شما را تماشا می کند تا مطمئن شود که این شرایط را رعایت کرده اید:

 • شما باید در اتاق (که باید به خوبی روشن باشد) تنها باشید.
 • گوش های شما باید قابل مشاهده و بدون پوشش باشد. (بدون هدفون و هدفون.)
 • صورت شما باید قابل مشاهده باشد.
 • بدون مواد خارجی، از جمله دستگاه های تلفن همراه، یادداشت ها، یا کتاب های درسی.
 • هیچ ارتباطی با شخص دیگری مجاز نیست.
 • هیچ ظروف نوشتن یا کاغذ مجاز نیست.
 • برای هیچ دوره قابل توجهی نباید از صفحه نمایش نگاه کنید.
 • به هر دلیلی مجاز به ترک پنجره آزمایشی در مرورگر وب خود نیستید.

دریافت نتایج آزمون انگلیسی Duolingo

دریافت نتایج آزمون انگلیسی Duolingo شما سریع و آسان است. دو روز پس از آزمون، نمره شما برای شما ایمیل می شود و همچنین در وب سایت Duolingo پست می شود، از آنجا می توانید به راحتی آنها را با هیئت پذیرش دانشگاه خود (یا دفتر ویزا) به اشتراک بگذارید.

تفاوت آزمون انگلیسی Duolingo با آیلتس

تفاوت آزمون انگلیسی Duolingo با آیلتسکدام دانشگاه ها آزمون انگلیسی Duolingo را قبول می کنند؟

لیست دانشگاه هایی که آزمون انگلیسی Duolingo را می پذیرند به سرعت در سراسر جهان انگلیسی زبان در حال رشد است:

6 دانشگاه در انگلستان آزمون انگلیسی Duolingo را پذیرفته است
6 دانشگاه در انگلستان آزمون انگلیسی Duolingo را پذیرفته است

سوالات متداول

 1. چرا در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کنیم؟ آیا سخت است؟
  آزمون انگلیسی Duolingo یک گزینه راحت‌تر، در دسترس‌تر و مقرون به صرفه‌تر برای ارزیابی مهارت انگلیسی شما است. هزاران مؤسسه در سراسر جهان وجود دارد که آن را می پذیرند. شرکت در آزمون سنتی مهارت زبان انگلیسی می تواند زمان بر، پرهزینه و استرس زا باشد. تست هم ارزان است! هزینه آن فقط 49 دلار آمریکا است و می توان آن را در خانه و با رایانه خود انجام داد. در عرض 48 ساعت، نتایج خود را خواهید داشت و می توانید به راحتی آنها را با هر کسی که نیاز به دیدن آنها دارد به اشتراک بگذارید.
 2.  چند بار می توانم در آزمون Duolingo شرکت کنم؟
  شما می توانید هر چند بار که دوست دارید در آزمون انگلیسی Duolingo شرکت کنید، اما می توانید فقط دو بار در عرض 30 روز در آن شرکت کنید.
 3. بعد از شرکت در آزمون انگلیسی Duolingo چه اتفاقی می افتد؟
  نتایج آزمون شما تا 48 ساعت پس از شرکت در آزمون به دست شما خواهد رسید. از صفحه نتایج می توانید امتیازات را مستقیماً به موسسات آموزشی ارسال کنید. همچنین محدودیتی برای ارسال گزارش امتیازات به چند موسسه وجود ندارد.
 4. نمره آزمون Duolingo چگونه محاسبه می شود؟
  مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن در آزمون Duolingo مورد آزمایش قرار می گیرند. در مقیاس 160، صلاحیت آزمون شونده با افزایش 5 امتیازی نشان داده می شود. برای محاسبه امتیازات از یک استاندارد مهارت زبان به نام CEFR استفاده می شود.
 5. آزمون انگلیسی Duolingo چه مدت اعتبار دارد؟
  نتایج آزمون Duolingo به مدت دو سال معتبر است.
 6. آیا همه کالج ها آزمون انگلیسی Duolingo را می پذیرند؟
  آزمون انگلیسی Duolingo در حال حاضر توسط چندین دانشگاه در ایالات متحده و انگلستان پذیرفته می شود.

وکیل مهاجرت

مهاجرت یک فرایند زمان بر و چالش برانگیز است. داشتن وکیل یا مشاور مهاجرت می تواند این روند را تسریع کرده و میزان موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش دهد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دکتر براتعلی پور

احتمالاً می دانید که موارد زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود درخواست ویزای شما رد شود یا حتی چندین سال از مهاجرت به کشور مدنظرتان منع شوید. یک وکیل مهاجرت، شما را با این قوانین و آخرین قوانین راهنمایی می کند.

پیام بگذارید